SCHOOLS DIVISION SUPERINTENDENT

Pedro Melchor M. Natividad : SCHOOLS DIVISION SUPERINTENDENT

Pedro Melchor M. Natividad

SCHOOLS DIVISION SUPERINTENDENT

Alam M. Navaja : ADA IV

Alam M. Navaja

ADA IV

Belsenhower Bonne Macas : ADAS III

Belsenhower Bonne Macas

ADAS III

Carmelo Baluca : ADA I

Carmelo Baluca

ADA I

Tessie T. Linhua : ADAS VI

Tessie T. Linhua

ADAS VI

ASST. SCHOOLS DIVISION SUPERINTENDENT
(ICT)

Genevieve G. Kulong : ITO I

Genevieve G. Kulong

ITO I

Michael C. Rute : ADA IV

Michael C. Rute

ADA IV

ASST. SCHOOLS DIVISION SUPERINTENDENT
(LEGAL)

ADMINISTRATIVE SERVICES

Al Rahimin T. Kenoh : AO V

Al Rahimin T. Kenoh

AO V

Nelia C. Olieta : ADA VI

Nelia C. Olieta

ADA VI

CASHIER

Cherry Mae Rachelle P. Bongco : ADOF IV

Cherry Mae Rachelle P. Bongco

ADOF IV

Felminda L. Perocho : ADA VI

Felminda L. Perocho

ADA VI

Anthony S. Cabading : ADA I

Anthony S. Cabading

ADA I

PERSONNEL

Dulce Elaine S. Torres : ADOF IV

Dulce Elaine S. Torres

ADOF IV

Snooky G. Suico : ADA VI

Snooky G. Suico

ADA VI

Cecilia F. Ege : ADA III

Cecilia F. Ege

ADA III

Roel G. Dela Cruz : ADA I

Roel G. Dela Cruz

ADA I

Alvin S. Villarin : ADA I

Alvin S. Villarin

ADA I

Rafael S. Angeles : ADA I

Rafael S. Angeles

ADA I

Noel J. Francisco : ADA I

Noel J. Francisco

ADA I

PROPERTY

Michael D. Depamaylo : ADOF IV

Michael D. Depamaylo

ADOF IV

Arnold A. Evardo : ADA I

Arnold A. Evardo

ADA I

Nasser I. Bisno : ADA I

Nasser I. Bisno

ADA I

Arnel M. Salindro : ADA VI

Arnel M. Salindro

ADA VI

Leticia B. Mapili : ADAS I

Leticia B. Mapili

ADAS I

RECORDS

Tricia A. Corrales : ADOF IV

Tricia A. Corrales

ADOF IV

Margani S. Hayudini : ADA VI

Margani S. Hayudini

ADA VI

Eduardo P. Macrohon : ADA IV

Eduardo P. Macrohon

ADA IV

FINANCE SERVICES

ACCOUNTING

Farrah Diva M. Alam : ADAS III

Farrah Diva M. Alam

ADAS III

Aileen B. Arip : ADAS III

Aileen B. Arip

ADAS III

Josephine Q. Andalajao : ADAS III

Josephine Q. Andalajao

ADAS III

Jonnah L. Sotero : ADAS III

Jonnah L. Sotero

ADAS III

Mary Mae M. Dimaranan : ADAS III

Mary Mae M. Dimaranan

ADAS III

Marylee E. De Castro : ADAS III

Marylee E. De Castro

ADAS III

Emee F. Apolinario : ADAS III

Emee F. Apolinario

ADAS III

Milbert Hinto : ADAS III

Milbert Hinto

ADAS III

BUDGET

Gelyn D. Tamparong : AO V

Gelyn D. Tamparong

AO V

Glenda M. Martin : ADAS III

Glenda M. Martin

ADAS III

Veejay R. Servando : ADAS II

Veejay R. Servando

ADAS II

CURRICULUM IMPLEMENTATION DIVISION (CID)

Mildred D. Dayao : CES

Mildred D. Dayao

CES

Irene O. Pantajao : ADA VI

Irene O. Pantajao

ADA VI

DISTRICT INSTRUCTIONAL SUPERVISION

Danilo D. Tolentino : Education Program Specialists II

Danilo D. Tolentino

Education Program Specialists II

Nobleto B. Onnagan Jr. : Education Program Specialists II

Nobleto B. Onnagan Jr.

Education Program Specialists II

Virginia F. Bunda : PSDS

Virginia F. Bunda

PSDS

INSTRUCTIONAL MANAGEMENT

Victoria D. Mangaser : Education Program Supervisors

Victoria D. Mangaser

Education Program Supervisors

(Kinder MTB/MLE)

 

Valeria Fides G. Corteza : Education Program Supervisors

Valeria Fides G. Corteza

Education Program Supervisors

(English)

Evelyn T. Villa : Education Program Supervisors

Evelyn T. Villa

Education Program Supervisors

(Math)

Leila M. Fernandez : Education Program Supervisors

Leila M. Fernandez

Education Program Supervisors

(Science)

Hilda B. Frando : Education Program Supervisors

Hilda B. Frando

Education Program Supervisors

(Filipino)

Aida F. Coyme : Education Program Supervisors

Aida F. Coyme

Education Program Supervisors

(ArPan)

Simplicio F. Bazan : Education Program Supervisors

Simplicio F. Bazan

Education Program Supervisors

(EPP/TLE)

Jane M. Dela Torre : Education Program Supervisors

Jane M. Dela Torre

Education Program Supervisors

(MAPEH)

Janet N. Recamara : Education Program Supervisors

Janet N. Recamara

Education Program Supervisors

(ESP COORDINATOR)

LEARNING RESOURCE MNGT

Thelma F. Directo : EPS

Thelma F. Directo

EPS

Janet L. Tumacas : LIBRARIAN III

Janet L. Tumacas

LIBRARIAN III

Dorely Eliza P. Dela Cruz : PDO II

Dorely Eliza P. Dela Cruz

PDO II

SCHOOL GOVERNANCE & OPERATION DIVISION (sGOD)

Rosalio B. Conturno Jr. : CES

Rosalio B. Conturno Jr.

CES

Basilio D. Uy : Division Coordinator

Basilio D. Uy

Division Coordinator

George B. Alameda : PDO II

George B. Alameda

PDO II

SM M&E

Emelda G. Mondejar : SEPS

Emelda G. Mondejar

SEPS

Dolores S. Salvador : EPS II

Dolores S. Salvador

EPS II

SMN

Sarah L. Handang : SEPS

Sarah L. Handang

SEPS

Vinnie Gerard B. Elicano : EPS II

Vinnie Gerard B. Elicano

EPS II

P & R

Alhadzmar S. Lantaka : SEPS

Alhadzmar S. Lantaka

SEPS

Janekin H. Lu : PO III

Janekin H. Lu

PO III

HRD

Norma S. Francisco : SEPS

Norma S. Francisco

SEPS

Roserene M. Cabañero : EPS II

Roserene M. Cabañero

EPS II

EFS

Benjamin P. Saligan : ENGINEER III

Benjamin P. Saligan

ENGINEER III

HNS

Cecilio M. Cuizon : Dentist II

Cecilio M. Cuizon

Dentist II

Rachelle S. Sinon : Dentist II

Rachelle S. Sinon

Dentist II

Copyright © 2017. Department of Education Zamboanga City.